העץ הוא חומר קלאסי שחינו אינו יורד עם הזמן. שלא בדומה שלשאר אופנות חולפות שמשתנות עם הזמן ההילה שישנה סביב העץ אינה חולפת. לא לחינם, העץ הוא חומר מיוחד , מחובר לטבע ולאדמה ויונק משורשים איתנים. לכן אנשים רבים מעדיפים לעצב מטבח מעץ ולא מחומרי גלם תעשייתיים.

היתרונות של מטבח מעץ

איכות וחוזק- העץ שלא כמו חומרי גלם אחרים עמיד לאורך זמן, איכותי ואינו ניזוק בקלות. חומרי גלם מלאכותיים נהרסים עם הזמן ורגישים לרטיבות ולהזזה של הרהיט. העץ חזק מספיק כדי לעמוד בפני כל אלה.

טבעי – העץ הוא חומר טבעי ומחובר לאדמה ולכן יוצר תחושה של נעימות ומימות.

דבר חשוב ביותר בחדר המטבח. המבטח מהווה מקום מפגש משפחתי ואמור להעניק לבני הבית חמימות ושלוה. העץ בהיותו חומר שבא מהטבע יוצר תחושה של המצאות בטבע המשחרר.

אפשרויות סגנון 

העץ מאפשר לסגנן ולעצב את המטבח במגוון אפשרויות. אמנם המגוון הוא פחות מאשר בחומרים תעשייתיים כמו באמ. די. אפ אך עדיין ישנן אפשרויות רבות. כיום ניתן גם להפוך את העץ למולבן באמצעות טכניקות חדשניות. מטבח מעץ מולבן ישלב את האיכותיות של העץ עם העיצוב הנקי ומאיר העיניים של הצבע המולבן. אמנם עץ מולבן מייקר את כל הסיפור אבל אם החלל שלכם במטבח קטן יחסית יתכן שהשקעה שווה כי הצבע הלבן משווה מראה גדול יותר לחלל המטבח.

כיצד בוחרים סוג עץ?

ראשית כל קבעו לעצמכם תקציב שממנו לא תחרגו במידת האפשר. טווח המחירים בעץ שונים ומגוונים אך כמובן שהעץ יקר יותר באופן משמעותי מחומרי גלם אחרים. גם בתוך העצים השונים יש נם יקרים יותר כמו הדובדבן וזולים יותר כמו עץ אורן. העצים היקרים בדרך כלל איכותיים יותר אולם לא תמיד.

לאחר שתקבעו תקציב לרכישה זו, תתפני לבחירת סוג העץ עצמו. חשוב לדעת שהיות והעץ הוא חומר טבעי הוא גם דינמי ועלול להשתנות. הסיבית לא תשנה ותישאר תמיד בעלת מראה זהה ואילו העץ ישתנה. לדוגמא, עץ המייפל מצהיב עם הזמן לכן חשוב שתבדקו שגם לאחר שינוי המראה עץ עדיין ישתלב עם שאר פריטי המטבח.