אם נערוך סקר על חשיבותם של חדרי הבית השונים, הסיכויים הם רבים כי תוצאות הסקר תהיינה חד משמעיות: החדר החשוב ביותר בבית הוא המטבח. המטבח הוא חדר מרכזי וחשוב מאד בבית – מרוכזות בו פעילויות רבות שמשפיעות על חיי היומיום בבית, מבישול ואפייה ועד אכילה משותפת של בני המשפחה. כל מטבח צריך להכיל פריטים רבים מאד, מכיורים ועד מקררים, מארונות ועד מיקרוגל. כל מטבח מכיל, באופן בסיסי, אותם פריטים, אך העיצוב שונה עד מאד בין מטבחים שונים. מטבחים מודרניים, למשל, הם מטבחים נפוצים מאד כיום, ושונים עד מאד ממטבחים כפריים או קלאסיים.

מטבחים מודרניים

החשיבה אשר מושקעת במטבחים מודרניים שונה מזו שהייתה מקובלת בעיצוב מטבחים בעבר. כיום, נפוצה הגישה כי המטבח והפעילות שנעשית בו הם חלק אינטגרלי מן הבית כולו. לכן כיום ישנה נטייה לעצב מטבחים מודרניים כיחידה פתוחה אשר מחוברת לסלון, ולא כחדר סגור ונפרד. עם זאת, עבודות המטבח כרוכות בהרבה מאד לכלוך, בלגן ואי סדר. העובדה שמטבחים מודרניים פתוחים אל

 

הסלון עלולה להרתיע אנשים אשר רוצים לשמור על מראה נקי של הבית. אך מטבחים מודרניים שמים דגש גם על הנושא הזה. עיצוב של מטבחים מודרניים הוא מינימליסטי, בעל קווים חלקים וישרים, והם עשויים, במרבית המקרים, מחומרים קלים במיוחד לניקוי. בנוסף, מטבחים מודרניים מכילים מקומות אחסון ייעודיים למגוון חידושי טכנולוגיים שקיימים כיום, מן המיקסר ומעבד המזון ועד למיקרוגל. בעיצוב נכון של מטבחים מודרניים, לכל פריט ישנו מקום ייעודי, כך שהסדר והניקיון במטבח נשמרים בקלות רבה.

הצבעים והסגנון

מטבחים מודרניים, בניגוד לעמיתיהם הכפריים, מאופיינים, כאמור, בעיצוב חלק מאד, וכן בצבעים בהירים. ניתן לראות מטבחים מודרניים בצבעי לבן, שמנת וכדומה. לאנשים שרוצים לגוון מעט יותר, ניתן ליצור מטבחים מודרניים אשר צבועים בצבעים מגוונים כמו תכלת, צהבהב, ירוק בהיר, ורוד, סגול בהיר וכן הלאה. לעיתים מבצעים גם שילובי צבעים, כאשר מרבית המטבח צבוע בצבע בהיר, ורק ארון אחד, מגרה אחת או לחילופין הידיות, צבועים בצבע כהה ונועז – שחור, אדום וכן הלאה.